• Powiatowe zawody w piłce nożnej

• Zawody o powiatowe w piłce nożnej odbyły się 26 kwietnia na obiektach sportowych SP nr 1 w Biłgoraju. Zespół dziewcząt z naszej szkoły zdobył III miejsce. Gratulujemy!

• Kolejny sukces sportowy naszych uczniów

• To już kolejny sukces sportowy naszych uczniów. W gminnych zawodach w piłce koszykowej, które odbyły się 25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dereźni,  drużyna dziewcząt i drużyna chłopców wywalczyły I miejsce i awansowały na zawody powiatowe. Gratulujemy!

• XV Turniej Tenisa Stołowego

• 24 kwietnia w naszej szkole odbył się XV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Biłgoraj i Prezesa OSP w Smólsku. W zawodach uczestniczyło 74 zawodników i zawodniczek z ośmiu szkół gminy Biłgoraj: SP w Bukowej, SP w Gromadzie, SP w Korczowe, SP w Hedwiżynie, SP w Starym Bidaczowie, SP w Korytkowie, SP w Woli Dereźnańskej oraz SP w Smólsku. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody i puchary.  Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a w szczególności uczniom naszej szkoły, którzy drużynowo zdobyli I miejsce.

• Światowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia przypominamy jak ważne są kwestie ekologii i ochrony środowiska. Uczniowie naszej szkoły dobrze wiedzą jakich zasad należy przestrzegać, by Ziemia była czysta i zadbana.  Przedstawiły to w swoich krótkich występach. Poszczególne zespoły klasowe prezentowały scenki ekologiczne, hasła oraz piosenki... Pamiętajmy by o naszą planetę dbać nie tylko od święta!

• Sukces naszej uczennicy

• 11 kwietnia odbył się półfnał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w biegach przełajowych. Reprezentantka naszej szkoły Magdalena Chyl zajęła II miejsce w biegu na 1000 m. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale.

• Gminny Konkurs Matematyczny "Super PLUSIK"

• Gminny Konkurs Matematyczny Super PLUSIK odbył się w naszej szkole 4 kwietnia. Uczestniczyło w nim osiem dwuosobowych drużyn sześciolatków z oddziałów przedszkolnych Gminy Biłgoraj. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie wykazały się dużymi umiejętnościami matematycznymi. Każdy uczestnik otrzymał upominek oraz dyplom, a trzy najlepsze drużyny będą reprezentować Gminę Biłgoraj w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej w Katolickim Przedszkolu im. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

• Wiosenne biegi przełajowe

• Wiosenne biegi przełajowe odbyły się 27 marca na terenach przy biłgorajskim Zalewie "Bojary". Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro zawodników. Gratulujemy wszystkim, a w szczególności Magdalenie Chyl, która zajęła III miejsce w biegu na 1000 m.