• Dzień Papieski

• Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem "Jan Paweł II - Cywilizacja Życia". Uczniowie przypomnieli życiorys i drogę do świętości wielkiego Polaka. Nie zabrakło ulubionej pieśni papieża "Barki". W spotkaniu uczestniczyła absolwentka  naszej szkoły i stypendystka Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - Wiktoria Marzec, która zachęcała zdolnych uczniów do skorzystania ze stypendium i rozwijania swoich talentów.

• Wycieczka do Zamościa

• 13 października uczniowie klas I – III i dzieci  5-6 letnie z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawców wybrały się na  wycieczkę do Zamościa.
            Podczas spaceru po Rynku Głównym, a także Rynku Solnym uczestnicy wycieczki odwiedzili wiele ciekawych miejsc i obiektów znajdujących się w ich obrębie.
            W Manufakturze "Tęcza" dzieci uczestniczyły w warsztatach, w trakcie których zobaczyły proces ręcznego wyrabiania kolorowych słodkości. Największą atrakcją było własnoręczne wykonanie kolorowego lizaka.
            W programie wycieczki było również zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego. Pierwszym punktem wizyty w zoo była lekcja edukacyjna, podczas której dzieci poznały wiele gatunków zwierząt zamieszkujących różne strefy klimatyczne na wszystkich kontynentach świata. Zwiedzając zamojskie zoo miały okazję obserwować jego mieszkańców, czerpiąc pozytywne wrażenia w kontakcie z przyrodą.

• Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

• Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej jest ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej.  W naszej szkole w przeddzień tego święta odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Słowami wierszy i piosenek wyrazili swoją wdzięczność, złożyli życzenia oraz wręczyli laurki nauczycielom i pracownikom szkoły. Na spotkaniu nie zabrakło też przedstawicieli Rady Rodziców, którzy kierując do wszystkich serdeczne słowa podziękowań i życzeń, przekazali na ręce Pani Dyrektor  bukiet kwiatów.

• Jesienny kiermasz taniej książki

• Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka zaprasza na jesienny kiermasz taniej książki. W ofercie znajdują się książki zarówno dla najmłodszych przedszkolaków jak  dzieci starszych

• Piknik Historyczny w Brodziakach

• 1 października w Brodziakach odbył się Piknik Historyczny. Tegoroczna edycja  zgromadziła wielu mieszkańców okolicznych miejscowości. Uczniowie naszej szkoły również wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu. Uczestniczyli w konkursie piosenki i poezji patriotycznej, za co otrzymali dyplomy i nagrody. Włączyli się też do widowiska historycznego o wysiedleniu Brodziaków i rozbiciu posterunku w Łukowej - odegrywając role wysiedlanych mieszkańców. Piknik Historyczny dostarczył uczestnikom wielu wrażeń, była to piękna lekcja historii naszego regionu.

• Dzień Chłopaka

• Dzień Chłopaka obchodzony 30 września był okazją do świętowania. Dziewczęta tego dnia przygotowały dla swoich kolegów z klasy niespodzianki. Były życzenia, miłe słowa, drobne upominki i wiele radości.

• Pokazy i warsztaty chemiczne na UMCS w Lublinie

• 27 września uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w wyjeździe na pokazy i warsztaty chemiczne organizowane przez UMSC w Lublinie. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość prowadzenia badań i eksperymentów. Wielu wrażeń dostarczyły także pokazy chemiczne. Było bardzo interesująco, kolorowo i wybuchowo ... To była bardzo ciekawa lekcja chemii.