• Zapraszamy do oddziałów przedszkolnych oraz do Szkoły Podstawowej w Smólsku.

• W naszej placówce stwarzamy warunki oraz dajemy szansę rozwoju każdemu dziecku. Jesteśmy otwarci na potrzeby i zainteresowania uczniów. Wspieramy ich aktywność i kreatywność, pomagamy w pokonywaniu trudności i barier.

Przy szkole podstawowej funkcjonują dwa oddziały przedszkolne (3-4-latki i 5-6-latki).

Nasze przedszkole preferuje nauczanie poprzez zabawę. Wszystkie zajęcia edukacyjne odbywają się w formie zabawowej, dzięki temu dzieci szybko i skutecznie przyswajają wiedzę, co daje im poczucie bezpieczeństwa
            i satysfakcji. Nasze przedszkole jest skoncentrowane na indywidualnym twórczym rozwoju dziecka,
            z uwzględnieniem jego aktywności w sferze fizycznej, poznawczej, emocjonalnej i społecznej. Promujemy zdrowy i aktywny tryb życia.
             Umożliwiamy dzieciom osiąganie sukcesów w różnych dziedzinach
            i przygotowujemy je do podjęcia nauki w szkole. Nasze działania opieramy na nowoczesnych, aktywizujących metodach i formach pracy zapewniając dzieciom możliwość doświadczania, obserwowania oraz tworzenia
            co prowadzi do osiągania sukcesów rozwojowych.

Podczas zajęć oferujemy:

• atrakcyjne formy zabaw i zajęć w bogato wyposażonych salach przedszkolnych,
            • naukę języka angielskiego dla wszystkich grup wiekowych,
            • zajęcia z elementami programowania i kodowania oraz robotyki wprowadzając dzieci w świat nowych technologii,
            • możliwość korzystania z nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw

W czasie pobytu w przedszkolu zapewniamy miłą i serdeczną atmosferę oraz indywidualne
            i podmiotowe traktowanie każdego dziecka.

Szkoła posiada bardzo dobrą bazę i jest stale doposażana w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Szkoła zapewnia uczniom bardzo dobre warunki do wszczechstronnego rozwoju.  Uczniowie korzystają z sal lekcyjnych, które wyposażone są w  tablice interaktywne, monitory oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne. Dysponujemy pracownią komputerową z szybkim dostępem do Internetu.

Szkoła oferuje:

• ciekawe zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz sprzętu zakupionego
              w ramach programu Laboratoria Przyszłości,
            • atrakcyjne zajęcia warsztatowe organizowane np. w ramach programu Junior Edu-Żywienie,
            • możliwość rozwoju  pasji i zainteresowań poprzez  uczestnictwo w projektach edukacyjno – wychowawczych oraz konkursach,
            • opiekę psychologiczną, logopedyczną jak również innych specjalistów,
            • wsparcie uczniów z trudnościami zapewniając fachową pomoc pedagoga szkolnego,
            • możliwość korzystania ze świetlicy szkolnej przed zajęciami od godziny 6:30 oraz
              po zajęciach do godziny 16:30,
            • możliwość korzystania ze stołówki szkolnej oferującej smaczne i zdrowe posiłki.

Uatrakcyjniamy uczniom czas spędzony w naszej szkole, organizując wycieczki oraz wyjazdy do kina, teatru, rajdy rowerowe, czy spotkania z ciekawymi ludźmi.

Zapraszamy!

• Klikam z głową - webinaria dla uczniów

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kampanii „Klikam z głową” promującej zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczestniczyli w lekcjach - webinariach, podczas których dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych oraz jak radzić sobie z agresją w sieci i chronić dane. Spotkania odbywały się w grupach wiekowych: klasy I - III, IV-VI, VII-VIII.

• Szkolne walentynki

• 14 lutego 2024r. Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne walentynki. Uczniowie w poszczególnych klasach przygotowali papierowe serduszka z życzeniami, miłymi słowami, wierszykami dla swoich kolegów i koleżanek. W ramach poczty walentynkowej serduszka zostały przekazane adresatom. Ponadto uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w loterii walentynkowej. W każdej grupie jedna osoba wylosowała szczęśliwy los i otrzymała serduszko lub pierścionek wydrukowany w drukarce 3D.

• Wizyta przedszkolaków w Ochotniczej Straży Pożarnej

• W poniedziałek 12 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Przedszkolaki dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie tylko  polega na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, usuwaniu skutków wypadków samochodowych oraz wichur. Dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczne wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmów  oraz możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji.

• Włączamy się w akcję "Wyślij pączka do Afryki"

• 11 lutego 2024r. członkowie szkolnego koła wolontariatu "Pomocna dłoń" uczestniczyli w akcji charytatywnej "Wyślij pączka do Afryki". Po Mszach Św. w kaplicy w Smólsku Małym i kaplicy przy szkole, uczniowie sprzedawali pączki, obwarzanki i ciasta. Wypieki przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich oraz rodzice uczniów. Zebrane podczas akcji fundusze zostaną przekazane do Fundacji Kapucyni i Misje. Będą przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację, leczenie oraz wsparcie wspólnot z krajów afrykańskich.