• Dni otwarte w szkołach ...

• 21 marca szkoły ponadpodstawowe w Biłgoraju organizowały "Dni otwarte". Korzystając z okazji, uczniowie klasy VII i VIII odwiedzili Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Liceum Ogólnokształcące im. ONZ oraz Zespół Szkół Leśnych. Podczas spotkań mogli poznać ofertę edukacyjną szkół, zobaczyć warunki w jakich odbywają się zajęcia oraz poczuć klimat szkoły ....  Już wkrótce uczniowie będą musieli podjąć decyzję - którą szkołę wybrać?

• Konkurs "Kangur Matematyczny"

• Do tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny", który odbył się 21 marca zgłosiło się 13 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy rozwiązywali zadania w swoich kategoriach wiekowych: Żaczek - klasa II, Maluch - klasa III i IV oraz Beniamin - klasa V. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe upominki  - Tangramy.

• Warsztaty wielkanocne

• 21 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne z udziałem dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas II i III. W miłej atmosferze i z dużym zaangażowaniem dzieci tworzyły piękne wianki, które będą ozdobą wielkanocnego stołu.

• Mediacje - sposób na rozwiązywanie konfliktów

• 18 marca uczniowie naszej szkoły spotkali się z p. Iloną Dzido - Dyrektorem Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju. Podczas spotkania dowiedzieli się czym są konflikty i w jaki sposób można je rozwiązywać dzięki mediacjom.

• Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne

• XIV edycja Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych już za nami. 12 marca na scenie naszej szkoły zaprezentowało się 10 szkolnych teatrzyków z terenu Gminy Biłgoraj. Organizatorem konfrontacji był Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju oraz Szkoła Podstawowa w Smólsku. Młodzi aktorzy prezentowali się w spektaklach opartych na motywach i obrzędach ludowych.  Nasi uczniowie przedstawili sztukę pt."Dożynki, czyli od ziarenka do bochenka".

• Świętujemy Dzień Kobiet

• W Międzynarodowym Dniu Kobiet nasi chłopcy nie zapomnieli o święcie swoich koleżanek i pań pracujących w szkole. Były kwiaty, słodycze i najlepsze życzenia.

• Spektakl teatralny w BCK

• 5 marca dzieci z klas I-III oraz grupy przedszkolne obejrzały w Biłgorajskim Centrum Kultury przedstawienie teatralne pt. "Alicja z Krainy Czarów", a uczniowie z klas IV-VI "Tajemniczy ogród" w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. My też pamiętamy o tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski. Nie otrzymali za to podziękowania. Wręcz przeciwnie, byli prześladowani i torturowani. Fałszywie posądzano ich o działania antypolskie i skazano na śmierć w sfingowanych procesach. Po latach odzyskali swoje dobre imię. Ich bohaterska postawa została przypomniana uczniom podczas szkolnego apelu.

• Wizyta w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej

• 29 lutego uczniowie klas 7 - 8  odwiedzili w RCEZ w Biłgoraju, gdzie mogli zapoznać się z ofertą szkoły, dowiedzieć się o możliwościach kształcenia i nauki zawodu. Z zainteresowaniem obejrzeli pracownie, gdzie odbywają się warsztaty przygotowujące przyszłych elektryków, elektroników, mechatroników, a także  informatyków i programistów. Największym powodzeniem cieszyły się pokazy w warsztatach kształcących techników i mechaników pojazdów samochodowych.