• Zbiórka plastikowych nakrętek trwa ...

• Kolejny raz opróżniliśmy wielkie, czerwone serce stojące przy naszej szkole. Zarówno uczniowie, jak i społeczność Smólska i okolic, aktywnie uczestniczy w akcji zbierania plastikowych nakrętek. W ten sposób wspólnie pomagamy tym, którzy potrzebują pomocy.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony 15 września, nie jest zbyt popularnym świętem. W tym roku szkolnym postanowimy spopularyzować jego ideę. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował karty pracy dla młodszych dzieci, którzy zaczynając od małej kropki stworzyli pomysłowe prace. Dla starszych uczniów zorganizowana został loteria fantowa. Losy miały formę „dużych kropek”.

• List do taty

• W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie kl. IV uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie „List do taty”. Zadanie, które musieli wykonać nie było łatwe, ale pięcioro uczniów zdecydowało się podjąć wyzwanie. Pod czujnym okiem polonistki, Pani Bogdy Dobosz stworzyli swoje prace i przesłali do biura senatorskiego w Zamościu.

We wrześniu 2023 roku nadszedł czas podsumowania konkursu. Dzieci bardzo chętnie skorzystały z zaproszenia do Zamościa, gdzie otrzymały upominki i dyplomy za udział. Pięcioro naszych uczestników poznało również Senatora RP Jerzego Chróścikowskiego, organizatora i jurora konkursu w swoim okręgu wyborczym. Wyprawa do Zamościa zakończyła się wspólną degustacją lodów na rynku Starego Miasta.

• Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/24

• 4 września 2023r. uroczystą mszą św. pod przewodnictwem ksiądza Adama Sobczaka rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/24. W dalszej części spotkania Dyrektor Szkoły Pani  Barbara Wojciechowska  przekazała ważne informacje dotyczące organizacji pracy w bieżącym roku szkolnym. Zwracając się do uczniów życzyła, by pobyt
            w szkole wiązał się z radością zdobywania wiedzy i nawiązywania wspaniałych relacji, a nauka była źródłem inspiracji i satysfakcji. Nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom życzyła dobrej, spokojnej i efektywnej współpracy.

Po części oficjalnej dzieci przedszkolne i uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24

• Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/24 w Szkole Podstawowej w Smólsku

odbędzie się 4 września 2023r.

• 8:00  - Msza Święta
            • Uroczyste otwarcie roku szkolnego 2023/24 przez Dyrektora Szkoły