• Wycieczka do Warszawy

• 16 - 17 maja podczas dwudniowej wycieczki do Warszawy, uczniowie klas 4-8 mieli okazję poznać wiele ciekawych historycznych miejsc naszej stolicy tj. Stare Miasto z Zamkiem Królewskim, Kolumną Zygmunta i licznymi pomnikami, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego a także Łazienki Królewskie. Atrakcją było zwiedzanie Stadionu Narodowego, przejazd warszawskim metrem, a także wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli korzystać z wielu eksponatów i poprzez świetną zabawę poznawać tajniki wiedzy. Młodszych uczestnków wycieczki ucieszyła wizyta w Manufakturze Cukierków, gdzie uczestniczyli w warsztatach i samodzielnie wykonywali własne lizaki. Wycieczka była udana, dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.

• Konkurs kulinarny „Wiosenne desery i sałatki"

• Konkurs kulinarny "Wiosenne desery i sałatki” odbył się 27 kwietnia. Uczestniczyło w nim  10 dwuosobowych zespołów. Uczniowie podeszli do zadania z wielkm zaangażowaniem - ucierali, miksowali i kroili. Wszystkie czynności wykonywali samodzielnie. Wśród prac konkursowych przeważały desery, ciasta i sałatki owocowe. Komisja konkursowa dokonała oceny zgodnie z następującymi kryteriami: estetyka podania, pomysłowość, wkład pracy oraz przestrzeganie zasad BHP. Zarówno zwycięzcy jak i uczestnicy otrzymali książki kucharskie. Miejmy nadzieję, że pozwolą one rozwijać talenty kulinarne uczniów.

• Mały Gminny Konkurs Recytatorski

•  28 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje Małego Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Szkolna komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Marcel Różański, Alicja Micyk, Hanna Ziomek i Milena Markowicz. Spośród nich w etapie gminnym wyróżnienie otrzymała Milena Markowicz (kl.IV) i Marcel Różański (kl.II)

• TYDZIEŃ Z EKOLOGIĄ

• Obchodom Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole towarzyszyło wiele wydarzeń ekologicznych, w które zaangażowali się wszyscy uczniowie. Na korytarzach szkolnych pojawiły się przygotowane przez ucznów klas IV-VIII ekspozycje tematyczne związane z ekologią i ochroną środowska. Młodsi uczniowie zaprezentowali program artystyczny.  Tematyka ekologii dominowała podczas wielu zajęć lekcyjnych. Podczas podsumowania "Tygodnia z Ekologią", zwycięzcy szkolnego konkursu ekologicznego otrzymali nagrody i dyplomy.

• Powiatowy Konkurs Wiedzy Biblijnej

• W Powiatowym Konkursie Wiedzy Biblijnej z Ewangelii Św. Marka uczestniczyły nasze uczennice: Laura Surmacz (kl. IV), Zuzanna Różańska (kl. V) i Agata Okoń (kl. VII). Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju we współpracy z Parafią św. Jerzego w Biłgoraju i Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej. Na początku wszyscy uczestnicy zgromadzili się w kościele pw. Św. Jerzego, aby uczestniczyć we Mszy Świętej. Następnie zostali zaproszeni do szkoły na część pisemną konkursu.

Po części pisemnej uczniowie uczestniczyli w warsztatach biblijnych, które dotyczyły etapów powstawania Pisma Świętego, materiałów piśmienniczych oraz pojęcia czasu w Biblii. W końcowym etapie warsztatów młodzież próbowała zapisać swoje imiona i nazwiska za pomocą alfabetów języków, w których zostało napisane Pismo Święte. Prowadzącym warsztaty był ks. Marcin Pudo, który dzielił się z zebranymi swoją wiedzą zdobytą podczas studiów w Izraelu.