• Święto Chrztu Polski

• 14 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Chrztu Polski. Była to okazja do przypomnienia ważnych faktów związanych z tworzeniem państwa polskiego. Dla uczniów to również lekcja historii i patriotyzmu.

• Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne

• 4 kwietnia w naszej szkole miała miejsce trzynasta edycja Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych. Uroczystego otwarcia dokonała  p. Celina Skromak - dyrektor GOK w Biłgoraju, życząc wszystkim młodym artystom udanych występów. W tegorocznym przeglądzie na scenie zaprezentowało się 11 zespołów ze szkół Gminy Biłgoraj. Spektakle były bardzo różnorodne, interesujące i na wysokim poziomie artystycznym, co potwierdziła komisja konkursowa. Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna składająca się z uczniów klasy IV, która przedstawiła spektakl "Bajka o szczęściu" i zdobyła III miejsce, jednocześnie uzyskując nominację na Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie.

• Warsztaty wielkanocne

• 21 marca - pierwszego dnia wiosny ucznowie klas IV-VI  odwiedzili  Dom Kultury w Tarnogrodzie. Co roku organizowane są tu warsztaty zdobienia pisanek i robienia kwiatów. Uczniowie pracując pod kierunkiem instruktorów wykonali pisanki, min.  metodą batikową oraz sznurkową/materiałową, a także kwiaty z krepiny i bibuły. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkową odznakę i mógł zabrać wykonaną przez siebie pracę. Dzięki warsztatom uczniowie mogli dowiedzieć się jak nasze babcie i prababcie  przygotowywały  wielkanocne dekoracje.