• Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada w naszej szkole świętowano Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.  W tym roku ta ulubiona przez dzieci maskotka obchodzi swoje 20 urodziny. Z tej okazji dzieci z przedszkola, zerówki oraz klas I-III przyniosły do szkoły ulubionego pluszaka. Z zainteresowaniem obejrzały film o historii powstania pluszowego misia, wykonały rysunki misiów i śpiewały piosenki.  Wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć również udział w konkursie plastycznym organizowanym przez bibliotekę szkolną pod hasłem "Tort urodzinowy dla Misia".

Iwona P.

• Szkolny Dzień Życzliwości

• Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Światowego Dnia Życzliwości, który obchodzimy 21 listopada. Był to radosny dzień, pełen miłych gestów i pozytywnych emocji. W szkole w strojach uczniów dominował kolor żółty - symbol optymizmu i radości. Podczas okolicznościowego apelu Pani Dyrektor wręczyła "Medale uśmiechu i życzliwości" uczniom wytypowanym do tego tytułu.

• Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

• Ważnym wydarzeniem w życiu każdego „pierwszaka” jest dzień ślubowania, wówczas staje się on pełnoprawnym uczniem szkoły. Dzieci na tę chwilę czekają bardzo niecierpliwie. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, gośćmi, uczniami  starszych klas, nauczycielami i rodzicami.

Dnia 9 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Do tej uroczystości dzieci przygotowywały się od początku roku szkolnego pod opieką swojej wychowawczyni. Uczyły się piosenek, wierszy, poznawały prawa i obowiązki ucznia, symbole narodowe i podstawowe zasady ruchu drogowego. W przedstawionym programie artystycznym, pokazały, że zasługują na przyjęcie ich do braci uczniowskiej. Rodzice z dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie  i zostali pasowani przez panią dyrektor Barbarę Wojciechowską na uczniów Szkoły Podstawowej w Smólsku. W dalszej części uroczystości głos zabrali rodzice pierwszoklasistów. Podziękowali dyrekcji za pasowanie oraz wychowawczyni za przygotowanie dzieci. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• Wycieczka szkolna do Krasiczyna i Rzeszowa

• 10 listopada uczniowie klas 4 - 8 uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Głównym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Zespołu Zamkowo - Parkowego w Krasiczynie. Uczniowie mogli podziwiać renesansową architekturę, piękno otaczającej przyrody oraz zapoznać się z historią obiektu. Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w Parku Trampolin "Grawitacja" w Rzeszowie.

• Dzień Kundelka

• 25 października obchodzony jest Dzień Kundelka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę karmy i zabawek dla zwierząt ze schroniska. Ponadto przygotowana została gazetka, na której znalazły się zdjęcia pupili naszych uczniów. Młodsi uczniowie pomalowali swoje noski na czarno, a przedszkolaki wykonały maski piesków.