• Jasełka i wspólne kolędowanie

• "Cicha noc..." to tytuł przedstawenia jesełkowego, które wprowadziło uczestników spotkania w klimat świąt Bożego Narodzenia. Jasełka, które przypomniały nam historię sprzed ponad dwóch tysięcy lat zaprezentowali uczniowie klasy pierwszej i klasy czwartej pod kierunkiem p. Iwony Paluch i p. Bogdy Dobosz. Po inscenizacji odbył się koncert kolęd, podczas którego uczniowie wykonali utwory na instrumentach: gitarze i fletach. Na zakończenie p. dyrektor Barbara Wojciechowska i ks. Kamil Kossak przekazali życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczestnikom spotkania - uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

• ,,SERCE DOBROCI” przy Szkole Podstawowej w Smólsku

• Nasza szkoła od kilku lat angażuje się w zbiórkę plastikowych nakrętek, z których dochód przeznaczony  jest na pomoc potrzebującym dzieciom. Cieszymy się, że ostatnim czasie na placu szkolnym stanął pojemnik na nakrętki w kształcie serca, ufundowany przez Gminę Biłgoraj.
            2 grudnia 2022r. ks. Kamil Kossak  poświęcił ,,Serduszko Dobroci”, a uczniowie naszej szkoły i mieszkańcy Smólska wrzucili pierwsze nakrętki .
            Pomagajmy! Nic nie daje tyle radości, co bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Obecnie zbieramy nakrętki dla Igi chorej na rdzeniowy zanik mięśni-SMA1.

• Innowacyjna historia

• 29 listopada 2022r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w  projekcie ,,Innowacyjna historia- nowe technologie w służbie edukacji”, którego organizatorem jest Fundacja Arte et Marte i odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.
            Gospodarzem projektu była  Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, która zaprosiła nas do współudziału.  W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w pokazie, składającym się z projekcji dwóch filmów historycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) - „Kartki z powstania” oraz „Wiktoria 1920” Seanse poprzedził wstęp, wprowadzający w tematykę związaną z filmami. Zagadnienia związane z historią przekazane w innowacyjnej i atrakcyjnej formie  wywołały na młodzieży bardzo duże wrażenie.