• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

• Od 12 do 16 września 2022 r.  w naszej szkole  przeprowadzona była akcja – Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych.

Przedsięwzięcie  miało na celu uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony.
            W ramach akcji przeprowadzono szereg działań rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki  oraz Główny Inspektorat Sanitarny.
            Podczas  godzin z wychowawcą przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne pt. „Zaszczep się wiedzą”, uczniowie obejrzeli  film edukacyjny pt. „Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych”. Informacje dotyczące chorób zakaźnych wyeksponowane  zostały na wystawce na szkolnym korytarzu.

• Narodowe Czytanie 2022

• 7 września w naszej szkole odbyło się  Narodowe Czytanie.
            W wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Podczas spotkania  uczniowie klasy VII i VIII zaprezentowali  jedną z ballad Adama Mickiewicza - „Świtezianka”.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

• 1 września 2022r. uroczystą mszą św. której przewodniczył ksiądz Kamil Kossak rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/23.
            Następnie Dyrektor Szkoły Pani  Barbara Wojciechowska zwróciła się do uczniów i rodziców. Przekazała informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym i życzyła wszystkim udanego startu, pozytywnych wrażeń, wytrwałości i wielu sukcesów.
            Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami.