• Dzień Edukacji Narodowej

• 17 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie słowami wierszy i piosenek wyrazili swoją wdzięczność za trud nauczania i wychowania, a także złożyli życzenia i kwiaty wszystkim pracownikom szkoły.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 7 października 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To edukacyjna akcja, której celem jest propagowanie uczenia się matematyki poprzez zabawę.  Uczniowie chętnie podjęli „tabliczkowe wyzwania” sprawdzając swoją  znajomość tabliczki mnożenia. Dla wielu satysfakcją było zdobycie tytułu „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

• Spotkanie z policjantem

• 7 października 2022r. policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju spotkali się z uczniami naszej szkoły. W spotkaniach uczestniczyły zarówno najmłodsze dzieci z przedszkola, nauczania początkowego jak i uczniowie ze starszych klas. W każdej grupie, policjanci przekazywali dzieciom cenne rady i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.

Spotkanie w grupie przedszkolaków i uczniów z klas młodszych  miało na celu  uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, a szczególnie bezpieczeństwa w drodze do szkoły i zagrożeń związanych z ruchem drogowym. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachować się w domu, w drodze do szkoły oraz w sytuacji zagrożeń np.: agresywnych zwierząt. Miały również okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta, jak wygląda mundur oraz jaki sprzęt potrzebny jest policjantom  podczas służby.
            Najmłodsze dzieci wykazały się dużą wiedzą, a na koniec spotkania podziękowały policjantom śpiewając piosenkę „ Znaki drogowe”.
            Podczas spotkania ze starszymi uczniami poruszono wiele bardzo ważnych zagadnień związanych zagrożeniami w różnych sytuacjach tj.: problem przemocy rówieśniczej, demoralizacji, niebezpieczeństw związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych tj. dopalacze i narkotyki.
            Szczególnie dużo uwagi poświęcono niebezpieczeństwom wynikającym z niewłaściwego korzystania z internetu. Uczniowie dowiedzieli jak należy reagować w sytuacjach cyberprzemocy - hejtu, nękania itp.,  ale również o tym, że umieszczanie filmów, zdjęć, obraźliwych tekstów w sieci może skutkować odpowiedzialnością karną. Policjanci przestrzegli młodzież przed nadmierną ilością czasu spędzanego przed komputerem, niebezpieczeństwem uzależnienia i konsekwencjami niewłaściwego zachowania w sieci.
            Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem, mieli możliwość zadawania pytań i włączenia się do dyskusji. Spotkania przebiegały w przyjaznej atmosferze.

• Pokazy chemiczne i fizyczne na UMSC w Lublinie

• 26 września uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w ciekawym wydarzeniu,  jakim są odbywające się na UMCS w Lublinie - pokazy z fizyki oraz chemii. Zajęcia miały charakter promujący oraz popularyzujący nauki ścisłe. Uczniowie mieli okazję  zobaczyć ciekawe i niezwykle spektakularne doświadczenia, których  odtworzenie w warunkach szkolnych nie byłoby możliwe. Wyjazd miał też charakter integracyjny, uczestniczyli w nim również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym.